Piezo operacja nosa, czyli ultradźwiękowa chirurgia nosa

Korekcje plastyczne nosa to jedne z najczęstszych zabiegów chirurgii estetycznej wykonywanych na całym świecie! Rosnąca liczba pacjentów decydujących się na poprawę wyglądu swojego nosa sprawiła, że chirurgia plastyczna rozwinęła nowe, ulepszone metody. Dlaczego? Powód jest prosty. Aby operacje były mniej inwazyjne, a okres rekonwalescencji skrócić do minimum. Taką rewolucją w chirurgii plastycznej stała się piezo operacja nosa. Jeśli chcesz wiedzieć, na czym polega ta metoda – czytaj dalej!

piezo chirurgia nosa jakie ma zalety na czym polega

Piezochirurgia – rewolucja w chirurgii plastycznej

Piezo operacja nosa to nic innego, jak zabieg, który wykorzystuje wibracje ultradźwiękowe. Profesjonalne narzędzia piezochirurgiczne są w stanie delikatnie nacinać tkanki i modelować kości. Początkowo metoda ta była stosowana jedynie w stomatologii, jednak wraz z rozwojem chirurgii plastycznej znalazła swoje zastosowanie również w przypadku korekcji plastycznych nosa. Niewielkie ostrza poruszają się dzięki sile ultradźwięków i są niezwykle precyzyjne, przez co znalazły zastosowanie przy zabiegach na tak delikatnych tkankach, jakie budują nos. Pacjenci, którzy decydują się na korektę wyglądu swojego nosa, zastanawiają się czy będą zadowoleni z ostatecznego efektu. Piezo chirurgia nosa może spełnić ich wymagania!

piezo chirurgia nosa

Na czym polega piezo chirurgia nosa?

Co jest najważniejsze w tej metodzie? Wibracje ultradźwiękowe minimalizują nadmierną utratę tkanki kostnej przy jej modelowaniu. Co więcej, otaczające kość delikatne tkanki również narażone są na uszkodzenia podczas klasycznych metod. Jeśli jednak zostanie wybrana piezo chirurgia nosa, ryzyko zniszczeń sąsiadujących tkanek miękkich jest zminimalizowane. Mikrometryczne cięcia umożliwiają precyzyjne modelowanie kości i nacinanie tkanek. Z użyciem takich narzędzi chirurg plastyk jest w stanie zmieniać zarówno kształt, jak i grubość kości. Zasilane ultradźwiękami precyzyjne końcówki tnące eliminują potrzebę stosowania bardziej traumatycznych narzędzi, stosowanych dotąd w plastyce nosa. 

Piezo chirurgia nosa – zalety 

Niewątpliwie piezo chirurgia nosa jest innowacyjną techniką operacji plastycznej. Przede wszystkim ogrom końcówek roboczych pozwala na wykonywanie drobnych, jak i spektakularnych zmian w wyglądzie nosa. Możliwe jest zarówno usunięcie drobnych niedoskonałości, jak i całkowita zmiana kształtu kości, a co za tym idzie – kształtu nosa. Taka technologia jest znakomitym rozwiązaniem nawet dla najbardziej wymagających pacjentów z szerokim zakresem oczekiwań. Zastosowanie tej nowoczesnej procedury w chirurgii nosa pozwala na zmniejszenie ryzyka krwawień, a także zasinień oraz obrzęków w obrębie operowanego miejsca. Jakie ma to znaczenie dla pacjenta? Przede wszystkim umożliwia skrócenie czasu rekonwalescencji do minimum. Co za tym idzie – szybszy powrót do normalnego życia. Precyzyjne nacięcia i brak łamania kości stosowany dotąd w tradycyjnych metodach korekcji nosa zmniejsza ryzyko powikłań po zabiegu. 

piezo chirurgia nosa

Jak przebiega piezo chirurgia nosa?

Piezo chirurgia nosa powinna być wykonywana przez chirurga zaznajomionego z tą metodą. Operacja przeprowadzamy metodą „otwartą”, czyli pod stałą kontrolą wzroku operatora. Dzięki zastosowaniu tej metody możliwe jest dokładne obejrzenie pola operacyjnego i precyzyjne wykonywanie nacięć i zmian w architektonice nosa. Znane nam tradycyjne metody korekcji nosa obejmują łamanie kości, a podstawowymi narzędziami na sali operacyjnej są dłuto i młotek. W przypadku piezo chirurgii nosa zabieg wykonuję jest z użyciem precyzyjnych i delikatnych narzędzi. Zmniejsza to ryzyko krwawienia i powikłań po zabiegu oraz redukuje stres pacjenta przed operacją. Chirurg rzeźbi nową bryłę nosa w taki sposób, aby uzyskać efekt jak najbardziej zbliżony do oczekiwań pacjenta.