Laryngolog – jak wybrać dobrego lekarza?

Znalezienie lekarza specjalisty nie sprawia w dzisiejszych czasach większych problemów. Jak trafić jednak na lekarza, który spełni nasze oczekiwania, godnego zaufania profesjonalistę, z którego usług będziemy zadowoleni. To nie zawsze jest proste, zwłaszcza w okresie ograniczonej dostępności do lekarzy. Podpowiadamy, czym powinien wyróżniać się lekarz, aby bez najmniejszych wątpliwości móc powierzyć w jego ręce własne zdrowie.

KOMPETENCJA I WIEDZA LEKARZA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Droga lekarza do uzyskania uprawnień laryngologicznych jest długa i wymaga czasu, cierpliwości w dążeniu do celu, wielu wysiłków i wyrzeczeń. Studia medyczne trwają aż 6 lat i są żmudną drogą do uzyskania dyplomu lekarza. A tak naprawdę dopiero wtedy rozpoczyna się droga naukowa. Absolwent musi przejść okres rezydentury, potwierdzić swoją wiedzę i umiejętności na egzaminie specjalizacyjnym. Następnie zdobyć tytuł lekarza specjalisty, co też trwa najkrócej 6-7 lat. Niezbędne są także praktyki odbyte w gabinecie laryngologicznym, czy na sali operacyjnej. Cenione jest nie tylko merytoryczne przygotowanie, ale i praktyczne umiejętności oraz doświadczenie w pracy z pacjentami. Na uzyskaniu specjalizacji nie kończy się praca lekarza nad własnym rozwojem. Specjalista musi stale poszerzać swoją wiedzę, aby być na bieżąco z nowoczesnymi metodami diagnostycznymi i innowacyjnymi sposobami leczenie.

Dr n.med. Tomasz Grzegorzek jest cenionym lekarzem, specjalistą otolaryngologii, który przez wszystkie lata swojej kariery zawodowej podnosi kwalifikacje w uznanych na świecie ośrodkach klinicznych. Uczestniczył w  licznych kursach i stażach  prowadzonych przez wybitnych światowych profesorów laryngologów i chirurgów plastyków m. in.: H.Stammberger (Austria), P.J. Wormald (Australia), W. Gubisch (Niemcy),V. Lund (Anglia), C. Vicini (Włochy), E. Tardy (USA), K. Hormann (Niemcy), P. Castelnuovo (Włochy).

Dzięki stałym kontaktom doktor Tomasz Grzegorzek jest członkiem światowych towarzystw naukowych: European Rhinologic Society, Rhinoplasty Society of Europe, International Surgical Sleep Society, które skupiają światowych ekspertów w swoich dziedzinach w Europie i na świecie.

WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE WARUNKIEM EFEKTYWNEGO LECZENIA

Doświadczenia zawodowego nie zdobywa się szybko, bez trudu i wysiłków w wykonywaniu codziennych obowiązków. Każdy problem, z którym pacjent przychodzi do lekarza specjalisty wymaga indywidualnego podejścia i wnikliwej analizy. Badanie musi być poparte specjalistyczną wiedzą i użyciem odpowiedniego sprzętu medycznego. Istotnie pomaga on w stawianiu rzetelnej i pewnej diagnozy oraz prowadzeniu właściwego leczenia.

Dr n. med. Tomasz Grzegorzek posiada ponad 20 letnie doświadczenie w leczeniu schorzeń laryngologicznych. Wieloletni kontakt z różnymi rodzajami chorób i zaburzeń dróg oddechowych pozwala mu udzielanie profesjonalnych konsultacji medycznych i stosowanie właściwych metod leczenia. Doświadczenia zabiegowe dr n.med. Tomasza Grzegorzka potwierdzają liczne godziny spędzone na bloku operacyjnym.

Doktor Tomasz Grzegorzek przeprowadził m.in. ponad 3500 operacji endoskopowych zatok przynosowych, ponad 1000 operacji funkcjonalno-estetycznych nosa, ponad 800 małoinwazyjnych procedur w leczeniu chrapania i bezdechów sennych. W swoje pracy doktor Tomasz Grzegorzek był założycielem i kreatorem kilku oddziałów laryngologicznych w Polsce południowej. Wprowadzał też nowe, innowacyjne techniki operacyjne z zakresu chirurgii nosa i zatok oraz chirurgii chrapania i zaburzeń oddychania w czasie snu. Obecnie prowadzi Oddział Laryngologii Małoinwazyjnej w Szpitalu Angelius w Katowicach, który zajmuje się działalność leczniczą dla pacjentów, badawczą oraz edukacyjną dla młodych lekarzy. Wszechstronną wiedzę oraz doświadczenie zdobyte w czasie mojej wieloletniej pracy stara się wykorzystać do skutecznego leczenie pacjentów. Robi to zgodnie z najwyższymi standardami i rekomendacjami współczesnej medycyny.

LARYNGOLOG: PROFESJONALNY WARSZTAT PRACY

Wszystkie procedury lecznicze wymagają zastosowania specjalistycznych sprzętów, bez których właściwe rozpoznanie i leczenie chorób byłoby wręcz niemożliwe. Nowoczesne wyposażenie umożliwia walkę z nawet najbardziej złożonymi problemami zdrowotnymi. Poczynając od ich rzetelnej diagnozy, poprzez odpowiednie leczenie, a kończąc na badaniach kontrolnych po zakończonej terapii.

Doktor Tomasz Grzegorzek prowadzi Poradnię Laryngologiczną i Oddział Laryngologii Małoinwazyjnej w Szpitalu Angelius w Katowicach. W ramach oddziału funkcjonują dwie jednostki: Centrum Leczenia Schorzeń Nosa i Zatok oraz Ośrodek Leczenia Chrapania i Zaburzeń Oddychania w czasie Snu. Szpital Angelius to znany na Śląsku ośrodek medyczny, który działa od 2010 roku. Wnętrza obiektu są komfortowe i funkcjonalne. Nowoczesne wyposażenie w sprzęt medyczny w poradniach, na oddziałach i na bloku operacyjnym pozwala na przeprowadzanie skomplikowanych operacji. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na zabiegi, przeprowadzane w sposób skuteczny, małoinwazyjny, komfortowy dla pacjentów i zapewniający im pełne bezpieczeństwo.

EMPATIA W STOSUNKU DO PACJENTÓW

Dobry laryngolog jest profesjonalnym zawodowcem w tym, co robi. Powinien być również życzliwym, pełnym cierpliwości i wyrozumiałości człowiekiem, któremu na sercu leży los i zdrowie pacjentów. Nawiązanie odpowiednich relacji z chorymi, zdobycie ich zaufania i sympatii ułatwia obustronną współpracę w walce o zdrowie. Dodatkowo pozwala wprowadzać w życie prozdrowotne ideały.

Należy także mieć na uwadze, że laryngolog niejednokrotnie musi walczyć nie tylko z fizycznymi dolegliwościami chorobowymi, ale i zapewniać pacjentom psychologiczne wsparcie, bez którego efekty leczenia nie byłyby w pełni osiągnięte. Wynika to z faktu, że zawód lekarza jest przede wszystkim pracą z człowiekiem, który wymaga troski i kompleksowej (psychofizycznej) pomocy specjalisty.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę doktor Tomasz Grzegorzek. Pacjent staje się dla niego partnerem w procesie leczenia, dzięki czemu może on lepiej poznać jego potrzeby, co znacznie poprawia wyniki leczenia.

DOBRY LARYNGOLOG TO LEKARZ Z PASJĄ

Aby osiągać sukcesy zawodowe, które są też tymi życiowymi, należy wciąż stawiać przed sobą nowe cele, podnosić poprzeczkę, dążyć nieprzerwanie do bycia lepszym i doskonalszym w tym, co się robi na co dzień. Medycyna musi być dla lekarza pasją.

To przesłanie przyświeca takżedoktorowi Tomaszowi Grzegorzkowi, który nie ustaje w pracy nad własnym warsztatem, uczestniczy w licznych szkoleniach, stażach, projektach badawczych, sesjach plenarnych i konferencjach o charakterze medycznym. Doktor odbył ponadto 40 staży i kursów w wielu wiodących ośrodkach na świecie, m.in. Niemcy, Austria, Włochy, Hiszpania, Anglia, Francja i. in.

DOBRY LEKARZ. CZYLI JAKI ?

Dobrym lekarzem jest więc osoba, która posiada ugruntowaną i pogłębioną wiedzę, kompetencje i wieloletnie doświadczenie w zawodzie. Niezbędne jest także wyposażenie i nowoczesny sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny. Ważną rolę odgrywa także stały kontakt i wymiana doświadczeń z specjalistami w kraju i na świecie. Podstawową rolę w codziennej pracy z osobami chorymi odgrywają jednak cechy osobowościowe, a przede wszystkim wrażliwość i empatia wobec drugiej osoby oraz ambicje, które są motorem napędowym do pracy nad dalszym rozwojem.