Korekcja nosa u mężczyzny – czy wygląda tak samo, jak u kobiet?

Operacje plastyczne, chociaż mogłoby się wydawać inaczej, są skierowane zarówno do mężczyzn, jak i do kobiet. Dbałość o wygląd, ale także o swój komfort i lepsze samopoczucie nie jest zarezerwowana wyłącznie dla jednej płci. Korekcja nosa u mężczyzny to jedna z częściej wykonywanych operacji plastycznych u Panów. Wg danych American Society of Plastic surgeons, rinoplastyce w 2020 roku poddało się ponad 65 TYSIĘCY mężczyzn w Stanach Zjednoczonych. Chociaż liczba kobiet po korekcji nosa jest zdecydowanie wyższa, nie podlega to dyskusji, że grono mężczyzn decydujących się na poprawę wyglądu swojego nosa wciąż rośnie. 

korekcja nosa u mężczyzny

Rynoplastyka – dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Istnieje wiele powodów, dlaczego pacjenci decydują się na zabieg rynoplastyki. Głównym celem operacji jest przede wszystkim poprawa wyglądu zewnętrznego nosa. Stanowi on bowiem centralny punkt naszej twarzy, a jego kształt i wielkość może mieć dla nas duże znaczenie. Ten zabieg, który potocznie nazywa się plastyką nosa, wybierają osoby, które są niezadowolone z wyglądu swojego nosa. Może on być w ich mniemaniu zbyt duży, krzywy lub garbaty. Operację estetyczną można także połączyć z poprawieniem funkcjonalności nosa, decydując się na rynoseptoplastykę. Jest to operacja polegająca nie tylko na korekcie zewnętrznego kształtu nosa, ale także na poprawie ustawienia przegrody nosowej, której skrzywienie może decydować o niemożliwości swobodnego oddychania przez nos. 

Czy mężczyźni też robią operacje plastyczne? – korekcja nosa u mężczyzny

Wbrew obiegowej opinii, operacje plastyczne nie są przeznaczone tylko dla kobiet, a panowie równie chętnie udają się do specjalistów, aby poprawić swój wygląd. Najczęściej wykonywaną przez mężczyzn operacją plastyczną jest korekcja nosa (rynoseptoplastyka). Na kolejnych miejscach uplasowały się:

– korekcja powiek,

– implanty policzków,

– liposukcja

– korekcja uszu.

Korekcja nosa jest zawsze poprzedzona szczegółowym wywiadem z Pacjentem. To właśnie na jej podstawie chirurg plastyczny może określić możliwości i zaproponować, jaki mógłby być docelowy wygląd nosa po operacji. Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie, a pożądany efekt staramy się zawsze dopasować do jego oczekiwań. Korekcja nosa u mężczyzny odbywa się najczęściej z podobnych powodów co u kobiet. Jest to mianowicie nieodpowiadający pacjentowi wygląd nosa, jego ułożenie czy wielkość. Wyróżniamy rozmaite kształty nosa, jednak nie wszystkie uważa się za korzystne dla wyglądu naszej twarzy. 

korekcja nosa u mężczyzny

Korekcja nosa u mężczyzny i jej korzyści

Wszystkie operacje plastyczne, w tym korekcja nosa u mężczyzny, wiążą się z poprawą naszego wyglądu. To z kolei procentuje rosnącą pewnością siebie oraz poczuciem własnej wartości. Pozbycie się kompleksu w postaci nieproporcjonalnego lub skrzywionego nosa to ulga dla pacjentów i ogromna radość z efektu operacji. Co więcej, korekcja nosa u mężczyzny wpływa nie tylko na wygląd twarzy, ale także na funkcjonalność nosa i komfort oddychania. Poprawa kształtu nosa ułatwi przepływ powietrza przez drogi oddechowe, co zdecydowanie zwiększa swobodę oddychania.