Świąteczne prezenty dla zdrowia i seniora

prezenty dla zdrowia dla seniora

Zbliżające się święta to przede wszystkim czas spotkań i rodzinnej atmosfery. I chociaż nie chodzi w tym okresie o prezenty, to nie zapominamy o podarunkach dla naszych bliskich. Co roku głowimy się i szukamy pomysłów na coś, co sprawiłoby im radość. Zamiast kupować kolejny sweter czy książkę, lepiej postaw w tym roku na coś innego. W ten ważny czas możesz zadbać o najbliższych, wybierając dla nich prezenty dla zdrowia. O czym mowa?

Prezenty dla zdrowia – dla kogo?

Prezenty dla zdrowia, to jak sama nazwa wskazuje, przedmioty lub sprzęty pomagające nam zachować dobre samopoczucie i pełnię sił. Podarunek warto dopasować do stylu życia i wieku osoby obdarowanej. Inne potrzeby będzie miała wysportowana i dbająca o linię kuzynka, a co innego przyda się babci i pomoże jej zachować zdrowotność. Często prezenty dla seniora spędzają nam sen z powiek.Nie krępuj się i poproś o podpowiedzi w kwestii prezentów! Bliscy najlepiej wiedzą, czego aktualnie mogą potrzebować.

prezenty dla seniora

Zdrowe prezenty – jest z czego wybierać!

Chociaż może się wydawać, że jest to bardzo zawężona grupa podarunków, to jest wręcz przeciwnie! Z pewnością każdy znajdzie na tej liście coś dla siebie, co pomoże mu w zdrowszym podejściu do życia. 

Urządzenia do oczyszczania lub nawilżania powietrza – To dodatkowe sprzęty, z których wiele z nas rezygnuje ze względu na inne bieżące wydatki. Ich obecność w mieszkaniu jest jednak nie bez znaczenia. Pomagają oczyścić powietrze z kurzu i drobnoustrojów lub nawilżyć suche powietrze w okresie grzewczym

Opaski i zegarki sportowe – W zależności od modelu, to nieco droższy wydatek, ale ucieszy wiele wysportowanych osób lub chcących rozpocząć treningi. Zwłaszcza w okresie zamknięcia siłowni, urządzenia liczące kroki i mierzące parametry w trakcie treningu, pozwolą zachować formę.

Suplementy i zestawy witamin – Warto kupić je szczególnie jako prezenty dla seniora, o którego chcemy zadbać. 

Sprzęt sportowy – Jeśli wiesz, że bliska osoba ma wystarczająco miejsca w domu lub mieszkaniu i chciałaby zacząć swoją przygodę z ćwiczeniami – sprezentuj jej domowy sprzęt do ćwiczeń. Możesz wybrać np. stepper lub rower stacjonarny. W innym przypadku zainwestuj w matę do ćwiczeń, kije do nordic walking lub bieliznę termiczną – np. do biegania.

Kosz zdrowej żywności – To bardzo praktyczny i pyszny prezent! Przygotuj zestaw przetworów (mogą być własnej roboty!), miodów z pasieki czy zdrowych słodyczy, i wręcz najbliższym.

Inhalator lub ciśnieniomierz – To bardzo ważne sprzęty w kwestii zdrowia, jednak niewiele z nas posiada je we własnym domu. O zdrowotnym znaczeniu inhalacji pisaliśmy już wcześniej, natomiast ciśnieniomierz przyda się szczególnie seniorom z problemami układu krążenia. 

Święta to oczywiście nie tylko prezenty! W tym roku jednak szczególnie warto zwrócić uwagę na gadżety i upominki, które pozwolą cieszyć się zdrowiem przez długi czas.