Lot samolotem po operacji nosa – kiedy mogę lecieć?

lot samolotem po operacji nosa

Udając się do wakacyjnych destynacji, często wybieramy samolot jako środek transportu. Jest to wygodny i szybki sposób, aby udać się do upragnionego miejsca wypoczynku. Również podróżując służbowo, pragniemy szybko dotrzeć do celu, dlatego lot samolotem jest idealnym rozwiązaniem. Co jednak w przypadku, gdy jesteśmy świeżo po korekcji plastycznej nosa – czy wtedy samolot to najlepsze rozwiązanie? Lot samolotem po operacji nosa – czy mogę bezpiecznie podróżować po operacji?

Rekonwalescencja po operacji nosa – jak długo trwa?

Planując wakacyjne wyjazdy po operacji nosa, należy zdecydowanie uwzględnić czas potrzebny na rekonwalescencję po zabiegu. Dopiero wtedy można zdecydować się na lot samolotem po korekcji plastycznej nosa. Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 2-3 godziny. Po operacji, na nos nałożony jest specjalny opatrunek stabilizujący, natomiast w dziurkach nosa umieszczane są niewielkie gąbki. Ich zadaniem jest tamowanie krwawienia, które może się pojawić po zabiegu. Zewnętrzny opatrunek należy nosić około 10-12 dni, w zależności od zaleceń lekarza prowadzącego. W pierwszych tygodniach po operacji mogą pojawić się zasinienia oraz obrzęki na twarzy, a pacjent może mieć problemy z oddychaniem. 

kiedy mogę lecieć samolotem po operacji nosa?

Kiedy możliwy jest lot samolotem po operacji nosa?

Decydując się na lot samolotem po operacji nosa, w niedalekiej odległości czasowej od zabiegu, należy skontaktować się z lekarzem. W zależności od Twojego stanu zdrowia, chirurg podejmie decyzję, czy lot samolotem po korekcji nosa jest bezpieczny. Nie jest zaskoczeniem, że na podróż samolotem powinniśmy się zdecydować po okresie rekonwalescencji. Opuchlizna oraz zasinienia mogą powodować dyskomfort, a nawet niewielkie zmiany ciśnienia w samolocie będą nasilały te objawy. W niektórych przypadkach może dojść także do krwotoku. Po operacji nosa bardzo ważna jest prawidłowa higiena jamy nosowej. Może to być utrudnieniem podczas długich, międzykontynentalnych podróży. Zdarzają się także sytuacje, w których załoga samolotu nie zgodzi się na wpuszczenie na pokład osoby z widocznymi opatrunkami po zabiegu. Dzieje się to w obawie przed pogorszeniem się stanu zdrowia pasażera i przerwaniem ciągłości lotu. 

Kiedy mogę lecieć samolotem po korekcji nosa? 

Jeśli czas rekonwalescencji minął, a Ty czujesz się dobrze – nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na lot samolotem po operacji nosa. Aby zyskać 100% pewność – zalecamy kontakt z lekarzem prowadzącym. Lot samolotem po operacji nosa może być dla Ciebie niekomfortowy, jeśli zdecydujesz się na niego zbyt wcześnie. Na konsultację z chirurgiem umówisz się pod numerem telefonu 32 783 73 00. Porozmawiaj z lekarzem i podróżuj bez obaw!